Rośliny występujące w krainie.
Melisa lekarskaWygląd: To niepozorna roślina o pomarszczonych, sercowatych listkach. Ma małe, białe kwiaty. Zerwana, wydziela charakterystyczną woń.
Działanie: Ma działanie uspokajające, pomaga zasnąć, a zastosowana na skórę łagodzi dolegliwości związane z ukąszeniami owadów. Wykazuje również działanie przeciwwirusowe.
Występowanie: Południowe pasmo, stara puszcza, wrzosowiska, ogrody.
Pokrzyk wilcza jagodaWygląd: Pokrzyk jest krzewem o dużych, jajowatych, zaostrzonych, a u nasady zwężonych w krótki ogonek liściach i dającym fioletowoczarne, trujące owoce, które niewprawne oko może pomylić z borówką.
Działanie: Spożycie owoców lub liści wilczej jagody powoduje poważne zatrucie pokarmowe, a nierzadko śmierć. Objawy zatrucia to pobudzenie, napady szału, światłowstręt oraz halucynacje, przez które niektórzy wykorzystują tą jagodę jako narkotyk. Dawka śmiertelna dla dorosłego wilka to około 10-20 owoców, podczas gdy u szczeniąt niekiedy wystarczają zaledwie trzy, cztery owoce!
Występowanie: Ogrody i skraj lasu.
Arnika górskaWygląd: Roślina ma słonecznie żółte kwiaty umieszczone na łodygach, które mogą mieć nawet pół metra wysokości. Liście są szerokie i długie. Arnika często rośnie w kępach, a nawet łanach pokrywających całe łąki.
Działanie: Często stosowana w miejscu stłuczeń, obrzęków i oparzeń. Kwiaty arniki mają działanie przeciwzapalne, przeciwreumatyczne i antybakteryjne. Po spożyciu wpływa pozytywnie na układ krążenia i reguluje ciśnienie krwi.
Występowanie: Ogrody, wysoka tundra i górska łąka.
Babka lancetowataWygląd: Ma niepozorne, szerokie, niemal owalne liście wyrastające niemal wprost z ziemi. Białawe kwiatostany wyrastają na bardzo długich łodyżkach.
Działanie: Pomocna w walce z chorobami górnych dróg oddechowych, ponieważ pobudza wykrztuszanie. Leczy chrypę, stan zapalny krtani, jamy ustnej i nieżyt oskrzeli. Jej nasiona mają działanie przeczyszczające. Babka pobudza również obronę przeciwwirusową organizmu.
Występowanie: Cała kraina poza podziemnym miastem, południowym pasmem, północnym oraz południowym skrzydłem.
WrotyczWygląd: To bardzo wysoka bylina o pierzastych liściach. Na szczycie łodygi pojawiają się żółte, małe koszyczki. Roztarty wrotycz ma charakterystyczny zapach.
Działanie: Stosowany zewnętrznie, nadaje się do odstraszania pasożytów takich jak wszy. Spożyty nadaje się do usuwania robaków z układu pokarmowego, niestety daje skutki uboczne i może powodować objawy zatrucia. Może spowodować poronienie.
Występowanie: Cała kraina poza podziemnym miastem, północnym oraz południowym skrzydłem.